نوع – جور کردن اثر انگشت ازدواج قانون

نوع – جور کردن: اثر انگشت ازدواج قانون انگشت مجازات ثبت کردن ازدواج عقد نکاح صیغه عقد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا جنب‌وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

با آخر انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و دِه در اردیبهشت امسال به نظر می‌رسید تا مدتی عنوان انتخابات از فضای سیاسی کشور رخت ببندد و لااقل تا اوایل سا

آیا جنب‌وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

آیا جنب وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

عبارات مهم : سیاسی

با آخر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و دِه در اردیبهشت امسال به نظر می رسید تا مدتی عنوان انتخابات از فضای سیاسی کشور رخت ببندد و لااقل تا اوایل سال 98 حرف زیادی از انتخابات پیش رو نباشد ولی علی رغم انتظار، کلیدواژه انتخابات 98 و 1400 به تدریج در حال خزیدن و جا باز کردن جهت خود در میان ادبیات فعالان و جریان های سیاسی کشور هست.

به گزارش ایسنا، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آخرهای سال 98 نخستین انتخابات پیش رو خواهد بود و بعد از آن انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 برگزار می شود. در همین ایام که فقط چند ماه از آخرین انتخابات کشور گذشته هست، اظهارنظرهای انتخاباتی جریان های سیاسی شروع شده است است.

آیا جنب‌وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

در بین احزاب و جریان های سیاسی، چراغ اول انتخابات پیش رو را حزب موتلفه اسلامی روشن و اعلام کرد که عنوان انتخابات در دستور کار این حزب قرار گرفته هست. بعد از آن عارف دیدگاهش را راجع به روش اصلاح طلبان جهت انتخابات اعلام کرد و از تصویر علی لاریجانی در کنار سیدمحمد خاتمی (که همچنان ممنوع التصویر است) در حسینیه جماران، تفسیر انتخاباتی شد.

موتلفه اسلامی؛ همت طلب از باطن پیران سحرخیز

با آخر انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و دِه در اردیبهشت امسال به نظر می‌رسید تا مدتی عنوان انتخابات از فضای سیاسی کشور رخت ببندد و لااقل تا اوایل سا

حزب موتلفه اسلامی نخستین حزبی بود که عنوان انتخابات 98 را مطرح کرد. در تاریخ 21مردادماه، موضع گیری این حزب به وسیله روابط عمومی موتلفه اعلام شد. حبیبی دبیرکل موتلفه در اجلاس دبیران استانی این حزب گفت: «اگر موتلفه اسلامی می خواهد جهت انتخابات سال ۱۳۹۸ تاثیرگذار باشد، باید به تعداد کل نمایندگان مجلس کاندیدای آشنا شده است معرفی کند… در نزدیکی های انتخابات هم می توانیم در مورد اینکه آیا روحانیت وارد میدان انتخابات می شود یا نمی شود یا اینکه آیا اصولگرایان وحدت و ائتلاف دارند یا ندارند وارد بحث شویم ولی آنچه امروز مهم بنظر می رسد، این است که ما باید کار مستقل خودمان را انجام دهیم تا اگر قرار شد با گروه های همفکرمان وارد مذاکره شویم، دستمان پر باشد.»

شاید این تصمیم موتلفه به علت شکست های اخیر این حزب و جریان سیاسی اصولگرایی در انتخابات اخیر باشد؛ لیکن اقدام دیرهنگام جهت رسیدن به اجماع یکی از دلایل شکست اصولگرایان در انتخابات بوده هست. البته حبیبی در گفت و گو با ایسنا راجع به فعالیت انتخاباتی موتلفه اظهار کرد که «ما مباحث مربوط به انتخابات پیش رو را در داخل موتلفه شروع کردیم. معمولا موتلفه دو سال قبل هر انتخابات، بحث های خود را شروع می کند. این بار هم همین گونه است ولی ما هنوز به هیچ تصمیم مشخص قابل بیانی نرسیده ایم.»

حالا موتلفه سحرخیز، چراغ اول را روشن کرده است ولی باید دید چلچراغ رنگارنگ اصولگرایان این بار به موقع روشن می شود؟

آیا جنب‌وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

محمدرضا عارف؛ با چراغ گشت همی گرد شهر

محمدرضا عارف رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان و رییس فراکسیون امید نیز در گفت وگویی که در آخرهای شهریور منتشر شد، اعلام کرد که اصلاح طلبان جهت انتخابات پیش رو ائتلاف نمی کنند. وی راجع به انتخابات سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که « در انتخابات با پرچم اصلاح طلبانه وارد می شویم و ائتلاف نمی کنیم.» البته این اظهارنظر عارف با تصویر العمل اصلاح طلبان مواجه شد و آنها این موضع گیری را نظر شخصی عارف و نه تصمیم شورای سیاستگذاری دانستند.

با آخر انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و دِه در اردیبهشت امسال به نظر می‌رسید تا مدتی عنوان انتخابات از فضای سیاسی کشور رخت ببندد و لااقل تا اوایل سا

عارف از سال 92 و در غیبت اصلاح طلبان کلیدی، میدان دار شد و علم اصلاحات را بر دوش گرفت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 92 شد ولی در نهایت گوش به فرمان بزرگان اصلاحات از انتخابات به نفع روحانی کنار رفت. وی در انتخابات 94 رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان شد. لیست اصلاح طلبان که به علت عدم تایید صلاحیت بسیاری از اصلاح طلبان به وسیله شورای نگهبان، مشمول بر بعضی اصولگرایان معتدل هم شد، در پایتخت کشور عزیزمان ایران موفقیت کامل به دست آورد و در مجموع لیست امید توانست بیش از 130 نماینده به مجلس دهم بفرستد. هر چند ائتلاف کار دست اصلاح طلبان داد و لیست امید ریزش داشت و آنهایی که با این لیست وارد مجلس شدند، به آن پشت کردند و راه دیگری رفتند و در نهایت هم بخاطر همین وقت طلبی بعضی نمایندگان که با لیست امید به مجلس رفته بودند، عارف در مسابقه با لاریجانی نتوانست صندلی ریاست مجلس را از وی بگیرد. در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه هم لیست امید در پایتخت کشور عزیزمان ایران هر چند تمام کرسی ها را بدست آورد ولی خود اصلاح طلبان انتقادهای تندی به نحوه تهیه لیست داشتند و حتی گفتند که شورای سیاستگذاری باید منحل شود.

شاید همین انتقادها و نتیجه ائتلاف و همراهی یاران سست عنصر موجب شد عارف در اظهارنظری زودهنگام اعلام کند که اصلاح طلبان جهت انتخابات 98 ائتلاف نمی کنند. حالا اگر اصلاح طلبان با عارف همراه شوند، او باید با چراغ گرد شهر بگردد و اصلاح طلب سره از ناسره را جدا کند.

آیا جنب‌وجوش انتخابات 98 و 1400 شروع شده است است؟

علی لاریجانی؛ ره میخانه و مسجد کدام است

علی لاریجانی به واسطه نزدیک شدن مواضعش به روحانی، با اصلاح طلبان هم نزدیک شد یعنی روحانی حلقه واسطه ای جهت نزدیک شدن اصلاح طلبان و لاریجانی به هم شد. دفاع از برجام در مجلس اصولگرایی نهم، داد اصولگرایان تندرو را درآورد. لاریجانی در انتخابات مجلس دهم در لیست امید قم قرار داده شد و البته بهای آن را هم داد و نفر دوم شد. او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر با نزدیک نشدن به جمنای اصولگرایان، در زمین روحانی بازی کرد.

پس از انتشار تصویر او در کنار سیدمحمد خاتمی در حسینیه جماران، تفسیر انتخاباتی نیز شروع شد. بعضی گفتند لاریجانی با نشستن کنار سید اصلاحات، پیامی سیاسی و انتخاباتی جهت 1400 داده و می خواهد کنار اصلاح طلبان باشد. اصولگرایان هم گفتند این تصویر جای تعجب ندارد و معلوم بود که لاریجانی به اصولگرایان پشت کرده و سودای پاستور دارد.

البته تحلیل های هیجانی که تمام شد، اصلاح طلبان اعلام کردند که گزینه بهتری از لاریجانی دارند و جهانگیری را به او ترجیح می دهند. اصولگرایان هم تلاش کردند از کنار این عنوان فعلا بگذرند. هنوز خود لاریجانی راجع به این تصویر و حواشی بوجود آمده راجع به آن موضع گیری نکرده است اما؛

ره میخانه و مسجد کدام است که هر دو بر من مسکین حرام است.

واژه های کلیدی: سیاسی | اسلامی | انتخابات | لاریجانی | اصلاح طلب | اصولگرایان | اصلاح طلبان | علی لاریجانی | انتخابات مجلس دهم | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz