نوع – جور کردن اثر انگشت ازدواج قانون

نوع – جور کردن: اثر انگشت ازدواج قانون انگشت مجازات ثبت کردن ازدواج عقد نکاح صیغه عقد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

الیاس حضرتی در نامه ای خطاب به مدیر جمهور راجع به برطرف حصر نوشت: بر اساس تحلیل اوضاع درونی کشور و با در نظرگرفتن این که استمرار وضع موجود نه ممکن است و نه مطلو

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

عبارات مهم : سیاسی

الیاس حضرتی در نامه ای خطاب به مدیر جمهور راجع به برطرف حصر نوشت: بر اساس تحلیل اوضاع درونی کشور و با در نظرگرفتن این که استمرار وضع موجود نه ممکن است و نه مطلوب و با عنایت با این واقعیت که جنابعالی مسئول اجرا شدن قانون اساسی هستید، بدهید وسیله تاکید می کنم به وظیفه قانونی خود در قضیه برطرف حصر عمل کنید و مطالبه قانونی اکثریت ملت کشور عزیزمان ایران در این زمینه را مورد توجه قرار دهید.

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

متن کامل نامه الیاس حضرتی به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب دکتر حسن روحانی

ریاست محترم شورای عالی امنیت ملی

الیاس حضرتی در نامه ای خطاب به مدیر جمهور راجع به برطرف حصر نوشت: بر اساس تحلیل اوضاع درونی کشور و با در نظرگرفتن این که استمرار وضع موجود نه ممکن است و نه مطلو

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید مطابق اصل ۱۱۳ قانون اساسی «پس از مقام رهبری، مدیر جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می شود، بر عهده دارد.»

از سوی دیگر مطابق اصل ۱۷۶ قانون اساسی، مدیر جمهوری به عنوان مدیر شورای عالی امنیت ملی، مسئولیت نهادی را بر عهده دارد که در تعیین سیاست های دفاعی- امنیتی و هماهنگی فعالیت های سیاسی، اطلاعاتی و… کشور، نهاد مهم به حساب می آید.

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

اشاره به این موارد به این علت است که بعد از ذکر مقدمه ای تحلیلی، از شما بخواهم تا در یکی از بااهمیت ترین پرسشها جاری کشور، نقش برجسته تری را بر عهده بگیرید و در جهت اجرای قانون اساسی و در جهت تامین امنیت ملی، اقدام به اتخاذ یک تصمیم تاریخی کنید.

جناب دکتر روحانی

الیاس حضرتی در نامه ای خطاب به مدیر جمهور راجع به برطرف حصر نوشت: بر اساس تحلیل اوضاع درونی کشور و با در نظرگرفتن این که استمرار وضع موجود نه ممکن است و نه مطلو

رخدادهای سال ۸۸ جهت کل کشور تلخ و ناگوار بود و تلخی آن هنوز هم در کام همه نیروهای اتقلاب احساس می شود. در ایجاد آن رخدادها، بسیاری از نهادها و ارکان حکومت و نیز نیروها و احزاب و گروه های سیاسی به گونه ای قاصر و مقصرند و سادگی است اگر بخواهیم با مقصر معرفی کردن یکی دو شخصیت مشهور کشور یا نسبت دادن کل ماجرا به طراحی بیگانگان، بار خودمان را سبک کنیم و کار تحلیل آن حوادث را راحت و سهل جلوه بدهیم.

از سویی روشن است که تحلیل رسمی حاکم، نه با واقعیت رخدادها تناسب دارد و نه مقبول اکثریت جامعه قرار گرفته است و نه می تواند راهی جهت حل پرسشها ایجادشده عرضه کند. استمرار وضع موجود هم به مصلحت جامعه و کشور نیست و شکاف و شقاق میان نیروهای درون نظام و وفاداران به انقلاب اسلامی را تعمیق می کند.

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی راجع به برطرف حصر

همه اینها در شرایطی است که کشور از سوی دشمن مهم انقلاب یعنی آمریکا و متحدان منطقه ای آن از جمله اسرائیل و عربستان و اذناب آنان ترساندن می شود و هر روز مردم ما با صورتی تازه از سیرت مستکبرانه این کشور مواجه می شوند. طبعا عنصر بازدارنده مهم در برابر این زیاده خواهی های دشمنان، رسیدن به حد بالایی از قدرت نظامی و اقتصادی و سیاسی است ولی بیش و پیش از آن ما به وحدت ملی و انسجام داخلی و همراهی مردم با مسئولان نیاز داریم تا منجر به یأس دشمن های شود و غلبه بر نظامی که متکی به اراده مردم هست، از شروع دور از دسترس آنان قرار بگیرد. این گام، یعنی خارج کردن کارها خصمانه دشمن از دستور کار آنان با کمترین هزینه از طریق به نمایش گذاشتن انسجام درونی مردم و تحکیم پیوند میان مردم و حکومت، گام مهم و مهمی است که باید برداشته شود.

جناب مدیر جمهور

بر اساس تحلیل اوضاع درونی کشور و با در نظرگرفتن این که استمرار وضع موجود نه ممکن است و نه مطلوب و با عنایت با این واقعیت که جنابعالی مسئول اجرا شدن قانون اساسی هستید، بدهید وسیله تاکید می کنم به وظیفه قانونی خود در قضیه برطرف حصر از حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی و مهندس میرحسین موسوی و سرکار زن زهرا رهنورد عمل کنید و مطالبه قانونی اکثریت ملت کشور عزیزمان ایران در این زمینه را مورد توجه قرار دهید. طبیعی است بازگشت سریع و صریح به قانون اساسی و اجرای اصول معطل مانده آن، یک گام مهم جهت همگرایی ملی و کم کردن شکاف های اجتماعی و سیاسی و تقویت جایگاه حاکمیت نزد مردم است و به سود تامین منافع ملی کشور تمام خواهد شد.

مطلع هستم که تصمیم گیری در این زمینه با اذن مقامات عالی کشور به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است است و بسیاری از نهادهای سیاسی و امنیتی کشور هم معترفند که استمرار حصر نه تنها هیچ نفعی جهت کشور ندارد بلکه همه اش خسارت و ضرر و زیان جهت نظام و انقلاب اسلامی است و شخصیت های سیاسی در حصر هم دلبسته انقلاب و نظام و مردمند و هیچ ضرورتی ندارد که بر خلاف قانون همچنان در حصر بمانند.

امیدوارم جنابعالی با تکیه بر اختیارات قانونی خود و با احساس مسئولیت مضاعف در این زمینه، اقدام به برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی کنید و با اتخاذ تصمیم مناسب جهت برطرف حصر و از میان برداشتن محدودیت های غیرقانونی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی، جهت تحقق مطالبات بخش بزرگی از مردم وارد عمل شوید و گره از کار فرومانده نظام در این عرصه باز کنید تا زمینه همگرایی زیاد میان نیروهای انقلاب و مسئولان نظام با مردم فراهم شود.

آقای روحانی

امام خمینی در منشور برادری تاکید دارند که نزدیک کردن مواضع خدمت نیروهای انقلاب به یکدیگر از اموری است که قطعا رضایت خداوند در آن هست. جهت جلب رضایت الهی و نزدیک کردن قلوب مردم و مسئولان این نامه را خطاب به جنابعالی نوشتم و امید دارم که شما هم در همین مسیر تلاش خود را افزون سازید.

دعاگوی شما هستم.

الیاس حضرتی، نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی و مدیر شورای اجرایی حزب اعتمادملی

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | انقلاب | قانونی | حسن روحانی | دکتر روحانی | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz